Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Jan Paweł II

Jan Paweł II

Jan Paweł II, właściwie Karol Józef Wojtyła, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Był polskim duchownym, biskupem pomocniczym i arcybiskupem krakowskim, kardynałem, a od 16 października 1978 roku – papieżem. Decyzja ta przerwała trwający 455 lat (1523-1978) zwyczaj wybierania na tron papieski wyłącznie Włochów. Karol Wojtyła był także pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem wybranym na urząd papieski. Nie dziwi zatem fakt, że tak ważne wydarzenie, jak wybór polskiego kardynała na głowę Stolicy Apostolskiej upamiętnione zostało na znaczkach pocztowych z Janem Pawłem II.

Znaczki pocztowe ukazujące miłość Jana Pawła II do pielgrzymek

Dewizą, która przyświecała Janowi Pawłowi II przez cały okres trwania jego pontyfikatu, były słowa Totus Tuus (z łac. Cały Twój), a najbardziej charakterystycznym elementem – pielgrzymki. Karol Wojtyła uwielbiał spotkania z wiernymi. Liczne wizyty w innych krajach upamiętnione zostały na znaczkach pocztowych z Janem Pawłem II. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol dostępne są na przykład znaczki ze spotkań papieża z Matką Teresą z Kalkuty, Dalajlamą oraz księżną Dianą i księciem Karolem. Karol Wojtyła odwiedził wiele miejsc, do których wcześniej nie dotarł jeszcze żaden papież – był między innymi w Wielkiej Brytanii. Najwięcej razy, bo aż 9 wizytował w Polsce. To tam w czerwcu 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny padły najbardziej pamiętne słowa Wojtyły – Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Na znaczkach z Janem Pawłem II upamiętniona została chociażby jego szósta wizyta w Polsce w roku 1999. Wtedy to Karol Wojtyła odwiedził aż 21 miast, w tym Gdańsk, Warszawę, Kraków oraz Wadowice. W tym ostatnim miejscu papież wspominał o swoich ulubionych kremówkach, którymi wraz z kolegami zajadał się po maturze w miejscowej cukierni.

Znaczki z papieżem pokazujące zwyczaje Karola Wojtyły

W czasie licznych pielgrzymek Karol Wojtyła wygłaszał kazania w języku kraju, do którego akurat przybył z wizytą. Papież Polak brał udział nie tylko w tłumnie organizowanych mszach świętych, ale również w prywatnych spotkaniach z innymi ludźmi. W trakcie takich spotkań często żartował i starał się skracać dystans. To dlatego Jan Paweł II na znaczkach pocztowych w otoczeniu wiernych zawsze jest uśmiechnięty. Dzięki tak bezpośredniemu kontaktowi z drugim człowiekiem zyskał sympatię wielu wiernych.

Znaczki pocztowe z Janem Pawłem II upamiętniające polskiego papieża

Prywatnie Karol Wojtyła interesował się poezją, literaturą i filozofią. Był również poliglotą, miłośnikiem teatru oraz autorem kilkunastu książek wydanych pod własnym nazwiskiem, ale również pod przybranym imieniem papieskim. Wizerunek Karola Wojtyły był nie tylko inspiracją do tworzenia znaczków, ale również filmów. Najbardziej znaną produkcją opisującą jego historię przed objęciem urzędu papieskiego oraz w trakcie jego trwania są polskie filmy fabularne, w których główną rolę zagrał Piotr Adamczyk.

Jan Paweł II – znaczki w sklepie filatelistycznym Znaczkopol

Znaczki pocztowe z papieżem Janem Pawłem II to nie lada gratka dla każdego filatelisty. Wartościowe znaczki z papieżem upamiętniające różne etapy jego pontyfikatu dostępne są w sklepie filatelistycznym Znaczkopol. Znajdziesz tutaj chociażby znaczki pocztowe z Janem Pawłem II w otoczeniu Matki Teresy lub innych papieży – Pawła VI czy Benedykta XVI. Znaczki pocztowe z Janem Pawłem II ukazują także zwyczaj całowania ziemi kraju, który odwiedzał polski papież.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.